Preventivno prekuhavanje pitne vode - Tržič mesto

Vse porabnike pitne vode na območju vodovodnega sistema Tržič – mesto (to je Balos, Blejska cesta, Cankarjeva 1, del Cerkvene in del Koroške ceste, Kovaška ulica, Muzejska ulica, Paradiž, Partizanska ulica, del Poti na Pilarno in del Poti na Zali rovt, Predilniška cesta, Ravne, Šolska ulica, Trg svobode, Usnjarska ulica, Za jezom, Za Mošenikom) obveščamo, da je zaradi obilnega taljenja snega in obilnejših padavin v kratkem času odrejen preventivni ukrep prekuhavanja pitne vode. Ukrep velja do preklica. Hvala za razumevanje.

Navodila za prekuhavanje vode najdete na POVEZAVI.

Kratek povzetek navodil:

Voda naj vre 3 minute. Zaradi možnosti naknadnega onesnaženja, naj voda ostane v isti posodi, v kateri smo jo prekuhali. Hranimo jo v hladilniku, za pitje pa jo lahko uporabljamo 24 ur (izjemoma do 48 ur).

Če je voda motna, jo moramo pred prekuhavanjem precediti skozi več plasti čiste tkanine ali skozi čist papirnat filter (npr. pivnik, filter za kavo).

Ker je prekuhana voda lahko manj prijetnega okusa, za pitje priporočamo pripravo čaja oziroma drugih napitkov, lahko pa jo zaužijemo v obliki juhe ali kakšne druge jedi.